Haberler

Neler Yaptık?

TÜRKİYE 15 TEMMUZ’U UNUTMASIN !

“15 Temmuz’u unutma, Unutturma” sloganıyla Ay Yıldızın Çocukları  kitabı İçişleri Bakanlığı personeline yalnızca 21 Şubat 2019 günü %73 indirimle satılacak. 13.Ankara Kitap Fuarı için yapılan özel indirimle satılacak olan Ay Yıldızın Çocukları kitabının  piyasada 50 TL’den satılıyor.

Nöbet yerini vatan coğrafyasının her karış toprağı kabul eden güvenlik güçleri 15 Temmuz gecesi inanılmaz bir müdafaa gerçekleştirdi. İçişleri Bakanlığı’na bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı personelinin 15 Temmuz gecesi yaşadıkları, gördükleri nesilden nesile anlatılacak kahramanlık öyküleridir. Tarihi yazan ve kahramanlık tarihini yaşayan Özel Harekat Polisleri, Jandarma özel harekat komandoları başta olmak üzere polis teşkilatı ateşin, bombaların, pusunun içinden hayatlarını hiçe sayarak İstiklal Harbi aşkıyla görev yaptılar.

Kitabın aynı ismi ile daha önce de belgesel hazırlayan Fehmi Çalmuk, belgeselin de yönetmenliğini üstlenmişti. Ay Yıldızın Çocukları, farklı rütbe, unvanlarda ve çeşitli birimlerde görev yapan İçişleri Bakanlığı personeliyle yapılan röportajları içeriyor. Bu alanda birçok çalışma yapıldı. Ancak ilk defa yayınlanan belgeler,  telsiz konuşmaları ve açıklamalar Ay Yıldızın Çocukları kitabını farklı bir yere koyacaktır.

 

Author: