Haberler

Neler Yaptık?

28 Şubat, Erbakan’ın elinden İslami Hareketi Alma Operasyonudur

Bu fotoğraf 1987 yılında siyasi yasakların kalkmasıyla birlikte Erbakan’ın RP’ye kayıt olmak için geldiği güne aittir.Hocam “İmam Hatipli gencin kolunda gireceğim”diyerek Fehmi Çalmuk’un refakatinde kayıt olmuştur.

Merhum Başbakan Prof. Dr. Necmettin  Erbakan hocamızı  vefatının yıl dönümünde rahmetle minnet ile anıyorum. Sandığın bir ucundan  tutarak demokrasi yoluyla iktidara gelme gibi İslam ülkelerinden o güne  kadar tecrübe edilmemiş bir geleneği bundan 50 yıl önce başlatan Necmettin Erbakan hakkında bilmediğimiz o kadar çok şey var ki… İlk önce 28 Şubat’ı yazayım. 28 Şubat;   15 Temmuz işgal girişiminin bir ön provası, vatan ve millet düşmanlığının hazırlık metnidir. 28 Şubat  İslami hareketin Erbakan’ın elinden alınıp terörist başı Fethullah Gülen’e teslim etme operasyonudur. Ne yazık ki  bu operasyonun içinde işbirlikçiler vardır. O gün Erbakan’a yapanlar bugün Erdoğan’a yapmaktadır.
Das İst  Erbakan 1 Reis Bey’in  Oğlu,  Das İst Erbakan 2 Anadolu’nun Sanayileşme Sevdası isimli kitaplarımda yer alan bilgilerle işte Necmettin  Erbakan hakkında bilmedikleriniz:
-Erbakan Adana Saimbeyli Tülu köyündendir.   Kozanoğulları’ndan  değil  Varsak Türkleri’ndedir.
– Erbakan’ın  dedesi ve amcası 1920 yılında Haçin’de meydana gelen Ermeni İsyanında  caminin içine doldurularak yakılanlar arasındadır.
-Erbakan ağır ceza reisi Mehmet Sabri Bey’in 3’üncü Kamer Hanımın ilk oğludur. Sabri Bey ilk eşinin vefatı üzerine Kamer Hanımla Sinop’ta evlenmiştir.
– Erbakan’ın amcası CHP Adana Belediye Başkanlığı,belediye meclis üyeliği ve Adana Halk evi başkanlığı yapmış, Meclisi Mebusan’ın son Kozan Mebusu  KKB doktoru  Yusuf Ziya Özbakan’dır.
-Dünyaca ünlü tıp profesörleri Nizamettin Erbakan (dermotoloji),Selahettin Erbakan (göz)  Erbakan’ın iki ağabeyidir.
-Erbakan’ın fikri temelini etkileyen en önemli  kişi Prof. Dr. Mümtaz Turhan’dır. Kültür Değişmeleri kitabını ezbere anlatabilir. Ağır sanayi ve bir çok  siyasi vaadinin kaynağı bu kitaptır.
Author: