Haberler

Neler Yaptık?
Hoton Medya

Hoton Medya

Yüzyılların eskimediği sıcaklık var yüzlerinde… İnsanlığa, dostluğa, başarıya  açık bir anlayışla…

Hoton Medya; söylenmeye değil söylemeye çalışanların, birikimlerini, hedeflerini dünya ile paylaşmaya hazır olanların hizmetinde…

Biz, sizin baktığınız  yerde oluruz.

Hoton Yapım, Yayıncılık, Organizasyon, Tanıtım Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. 02 Aralık 2016 tarihinde Gazeteci-Yazar Fehmi  Çalmuk tarafından kuruldu. Şirket ismini çoğunluğu Moğolistan’da yaşayan Müslüman Türk boyu olan Hoton Türkleri’nden alıyor. Çalmuk , Türkiye’de ilk kez Hoton Türkleri üzerine belgesel çeken ve prestij kitap hazırlayan gazeteci-yazar…

Gazeteci- Yazar Fehmi Çalmuk, belgesel ve prestij kitabını yayınlayana kadar yalnızca tarihçiler ve akademisyenler tarafından biliniyordu Hoton Türkleri… Gökkuşağı yalnızca kıyafetlerine değil, yaşam biçimlerine de yansımış olan Hoton Türkleri çoğunlukla Moğolistan ve Çin’de yaşıyor. Onların yüzyıllardır süre gelen doğa ile iç içe yaşamları ve insanı öznesi yapan çalışma azimleri Hoton Medya’nın kuruluş felsefesi oldu.

İnsana, olaylara tanıklık eden gazeteciler kendilerini haberleriyle ifade ederler. Doğru, Etik, Tarafsız, hızlı haber anlayışı;  haber, görüntü, fotoğraf  bilgi üreten Hoton Haber Ajansı, üye kuruluşlarının haberlerini haber merkezleriyle buluşturuyor.

Hoton Medya’nın saç ayaklarını oluşturan,  Yapım, Yayıncılık, Kurumsal İletişim, Sosyal Medya,  Organizasyon, Tanıtım  ve Araştırma Hizmetleri  Hoton Haber Ajansı tarafından aktif olarak kamuoyu ile buluşacak.

Yeter ki sizin haberiniz olsun !

Author: